EDJC 2023 > Niezatarte ślady getta | spacer

Niezatarte ślady getta | spacer

Spacer przybliży uczestnikom historię warszawskiego getta, codzienne problemy jego mieszkańców i tragiczny koniec społeczności warszawskich Żydów.

Zaczniemy przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, w którym przed wojną mieściła się Główna Biblioteka Judaistyczna, sąsiadująca z nieistniejącą już dziś Wielką Synagogą na Tłomackiem. Zobaczymy pozostałe jeszcze ulice, kamienice i place, a wyobrazimy sobie i obejrzymy na zdjęciach to, czego zobaczyć już nie można. Każdy punkt spaceru to opowieść o ludziach uwięzionych w dzielnicy zamkniętej, ich zmaganiach z trudnościami każdego spędzonego tu dnia, decyzjach i wyborach. Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak w getcie szmuglowano żywność, jaką sztukę można było obejrzeć w Teatrze Femina i dlaczego w dzielnicy żydowskiej znalazły się trzy kościoły rzymskokatolickie. Spacer zakończymy na ulicy Waliców.

Data i godzina spaceru: 27 września 2023, 18:00
Miejsce zbiórki: gmach Żydowskiego Instytutu Historycznego (ul. Tłomackie 3/5)
Zapisy mailowe przyjmujemy na dwa tygodnie przed wydarzeniem pod adresem rezerwacja@jhi.pl. W tytule prosimy wpisać „Spacer 27.09”.
Prosimy o podanie w mailu numeru telefonu, który ułatwi nam kontakt z Państwem w razie nagłej zmiany pogody, która uniemożliwiłaby realizację spaceru.

_____
Na ilustracji: Zdjęcie pt. „Mur na Przejeździe”, Archiwum Ringelbluma, zbiory ŻIH

Back to events
Date Start Date: 2023-09-27
Time

18:00 - 20:00

Type of event

Guided Tour

Location

Tłomackie 3/5,
Warszawa, Poland
00-090

Localisation

Face-to-Face

Organizer

Żydowski Instytut Historyczny / Jewish Historical Institute

Skip to content